Vyloučen z kněžství vůdce vizionářů z Medjugorje
phpRS
Dnešní datum: 25. 05. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

Informace

* Vyloučen z kněžství vůdce vizionářů z Medjugorje

Vydáno dne 29. 07. 2009 (2994 přečtení)

Papež Benedikt XVI. podepsal koncem března degradaci na laický stav františkána Tomislava Vlasice, který byl po mnoho let duchovním vůdcem šesti „vizionářů“ z Medjugorje v Bosně-Hercegovině. Ti tvrdí, že od roku 1981 mají denní vidění Madony.

Byl to sám františkán, který požádal o zbavení všech církevních závazků, poté co Kongregace pro nauku víry začala vést šetření vůči jeho osobě pro podezření z šíření hereze a schismatu.

V prvních letech fenoménu Medjugorje byl Vlasic jedním z hlavních představitelů hnutí, které se vytvořilo kolem denních zjevení Panny Marie. V polovině 80 let byl nucen opustit Medjugorje po odhalení, že měl s jednou řeholnicí chlapečka; přesunul se do Itálie, kde založil komunitu Královny pokoje.

Roku 1990 tehdejší biskup Mostaru, mons. Pavao Zanic, trvale skeptický vůči údajným mariánským zjevením označil patera Vlasice za „autora Medjugorje“.

V únoru 2008 bylo Vlasičovi uloženo žít v ústraní ve františkánském konventu v Aquile, zatímco probíhalo vůči jeho osobě vatikánské šetření. Kongregace pro nauku víry zpracovávala svazek, který ho v kontextu fenoménu Medjugorje vinil z šíření pochybného učení, manipulováním ve svědomí, údajného mysticismu, neposlušnosti k zákoně uloženým příkazům a hříchům sexuální povahy, k niž se přidalo podezření z šíření hereze a schizmatu.

Vlasic však nerespektoval disciplinární řízení a byl proto stižen interdiktem, který mu zakazoval přijímat svátosti a veřejně se účastit bohoslužeb, aniž byl zbaven církevního úřadu.

Sarajevský deník ''Dnevni Avaz'' dnes otiskl dopis Generálního služebníka františkánů, p. Jose' Rodriguez Carballa, kterým oznamuje laicizaci Vlasice. Dnes již bývalému františkánovi je zakázáno vydávat prohlášení o náboženských věcech, zvlášť fenoménu Medjugorje, a není mu již dovoleno žít v řádovém domě. Generální kurie františkánů potvrdila pro ASCA pravost dekretu, ale připomněla, že již přes 20 let nemá Vlasic žádný přímý kontakt s poutním místem v Medjugorje.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Michael | Počet komentářů: 156 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.